Miłośnicy terenowej jazdy na motocyklach, po raz drugi, pojawią się w Dąbrowie Górniczej. W sobotę, 11 września i niedzielę, 12 września odbędzie się HERO Challange.

Zawody to połączenie klasycznego Enduro i jego odmian (SuperEnduro i Hard Enduro) z Cross Country. Oznacza to, że na trasie zawodników czekają strome, techniczne i krótkie podjazdy oraz zjazd, przejazdy przez przeszkody między innymi drewniane bale czy głazy oraz odcinki tak do rozpędzenia się, jak i pełne głębokiego piachu, które utrudniają balansowanie sprzętem.

HERO Challange w 2021 roku dołączyło do World Enduro Super Series. Dzięki temu otrzymało miano Mistrzostw Świata cyklu WESS. Choć walka toczy się o najwyższe cele, tak na starcie pojawią się tak profesjonaliści, jak i amatorzy. Łącznie w zawodach wystąpi 400 zawodników z kilkunastu krajów.

Pierwsza edycja zawodów cyklu HERO Challange w Dąbrowie Górniczej odbyła się w 2020 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku trasa będzie została zlokalizowana w Zakawiu i jego okolicach, jak również w Fabryce Pełnej Życia, co doda jej także poprzemysłowej scenerii. Wstęp dla kibiców na imprezę jest bezpłatny.