Już ponad 1000 osób skorzystało z możliwości zaszczepienia się w SZCZEPanku, czyli w mobilnym punkcie szczepień, który odwiedza różne części Sosnowca. Po raz pierwszy autobus pojawi się pod zakładami pracy.

„SZCZEPanek” po raz pierwszy w trasę wyjechał 27 lipca. To autobus, w którym można się zaszczepić i spisać w Narodowym Spisie Powszechnym. Na wszystkich, którzy zdecydują się zaszczepić, czeka niespodzianka: każdy otrzyma sadzonkę papryki.

W tym tygodniu mobilny punkt szczepień będzie podjeżdżał pod największe zakłady pracy na terenie Sosnowca. – Jesteśmy w trakcie uzgadniania harmonogramu z poszczególnymi firmami. Zachęcam wszystkich do kontaktu z nami, na pewno znajdziemy termin w którym nasz „SZCZEPanek” będzie mógł podjechać pod wskazany zakład pracy – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson będą wykonywane przez personel medyczny Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. – Zapraszam serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszego autobusu. To naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a formalności są praktycznie żadne – zachęca Katarzyna Dulęba z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Dodatkowo w autobusie funkcjonuje punkt Narodowego Spisu Powszechnego, – Pracownicy urzędu chętnie pomogą wszystkim zainteresowanym w spisaniu się – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Nowa akcja miasta. Zioło za szczepienie