W niedzielę w Sosnowcu odbyła się czwarta już edycja Harpagańskiej Dychy. Zobaczcie zdjęcia.

Harpagańska Dycha na stałe zagościła w kalendarzu biegaczy, nie tylko z naszego województwa, ale także z ościennych. Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie biegania oraz nordic walking jako zdrowych oraz prostych form sportu i wypoczynku. Maksymalny limit czasowy dla uczestników wynosił 90 minut.

W tym roku wystartowało 852 biegaczy oraz 92 kijkarzy. Wśród uczestników można było wypatrzeć m.in. zastępcę prezydenta Sosnowca Mateusza Rykałę oraz lidera grupy Feel – Piotra Kupichę.

SPRAWDŹ WYNIKI BIEGU NA 10 KM

W biegu na 10 km najlepszy okazał się Adam Czerwiński z Czesława (UKS Lider Siercza), który dystans ten pokonał w 00:31:43. Drugi był Pawel Olijnyk z Ukrainy (Ice Mat Team), a na najniższym stopniu podium znalazł się Mateusz Drąg z Tychów (00:33:02).

– Trasa była dość szybka, ale nie należała do łatwych. Udało mi się jednak zrobić życiówkę i z tego się bardzo cieszę. Ogromne podziękowania dla organizatorów, którzy doskonale przygotowali imprezę i już nie mogę doczekać się przyszłorocznego startu – powiedział nam pan Mariusz z Katowic.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Swietlana Olijnyk (00:37:19) przed Dalią Delewską z Dąbrowy Górniczej (MKS MOS Płomień Sosnowiec/Adidas Running) i Sandrą Michalak z Sosnowca.

SPRAWDŹ WYNIKI MARSZU NORDIC WALKING

W kategorii nordic walking 6-kilometrową trasę najszybciej pokonał Krzysztof Skiba z Polkowic (00:28:25). Tuż za nim uplasowali się – Bogdan Cyrus (00:28:28) oraz Leszek Mielcarek (00:37:09).

– To był mój pierwszy start, ale na szczęście udało mi się go zakończyć. Moja przygoda z kijkami trwa już kilka lat i polecam ją tym, którzy chcą spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. To zdrowy i niedrogi sport – podsumowała pani Elżbieta z Sosnowca.

Więcej o tegorocznym biegu przeczytasz w piątkowym wydaniu tygodnika Twoje Zagłębie TV.