W niedzielę, 14 stycznia w Sosnowcu blisko 200 osób wzięło udział w biegu „Policz się z cukrzycą”, który odbył się w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

4 edycja sosnowieckiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, na dystansie 6 km, to jedna z wielu imprez organizowanych w Sosnowcu w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec wraz z WOŚP Sosnowiec i MOSiR Sosnowiec.

Sosnowiecki bieg jest jednym z 60 tego typu biegów organizowanych na terenie całej Polski, w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Głównym przesłaniem wydarzenia jest nagłośnienie problemu, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

4. sosnowiecki bieg "Policz się z cukrzycą" - fot. mat. pras.
4. sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą” – fot. mat. pras.

4. sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą” zgromadził blisko 200 osób, które przebiegły na dystansie 6 km wokół terenu rekreacyjnego w okolicach jeziora Stawiki.

– Wraz z mężem startujemy po raz drugi. To szczytna idea, na szczęście żadne z nas nie ma cukrzycy, ale w naszej rodzinie jest osoba chorująca na tą przypadłość, dlatego wiemy jak ważna jest profilaktyka i odpowiednie leczenie. Dzięki biegowi łączymy dobrą zabawę, sport, a przy tym propagujemy zdrowie – mów Ania, uczestniczka biegu.

Ta niezwykle ważne inicjatywa ma pokazać diabetykom, że nie są sami, że mogą liczyć nie tylko na wsparcie WOŚP, ale także na całe społeczeństwo. Biegnąc ulicami miast w całej Polsce organizatorzy chcą namówić Polaków do badania się i dbania o swoje zdrowie.

Start i meta biegu zlokalizowane były na terenie kompleksu piłkarskiego Kresowa, obok Stadionu Ludowego. Na uczestników czekały dyplomy, medale oraz ciepły poczęstunek.