W niedzielę, 13 stycznia, już po raz piąty wyruszy sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

5. edycja sosnowieckiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, na dystansie 6 km, będzie jedną z wielu imprez organizowanych w Sosnowcu w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę, 13 stycznia. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec wraz z WOŚP Sosnowiec i MOSiR Sosnowiec.

Głównym przesłaniem wydarzenia jest nagłośnienie problemu, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Miejscem sosnowieckiego biegu są tereny rekreacyjne w okolicach sosnowieckiego jeziora Stawiki. Start i meta biegu zlokalizowane będą na terenie kompleksu piłkarskiego Kresowa, obok Stadionu Ludowego. Warunkiem wzięcia udziału w biegu jest ukończenie 16 roku życia oraz wpłata minimum 20 zł do puszki 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w biurze zawodów przy odbiorze pakietu startowego. Organizatorzy przewidują, że na starcie ma się pojawić ok. 300 zawodników. Początek o godz. 11.00.

5. sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą” – fot. Harpagan Sosnowiec
5. sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą” – fot. Harpagan Sosnowiec

Zgłoszenia do biegu są przyjmowane są do 9 stycznia drogą elektroniczną pod adresem: wosp@harpagansosnowiec.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia uczestnika zawodów. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora.

Tak biegli w zeszłym roku:

4. sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą” za nami. Na starcie blisko 200 osób