W sobotę pobiegną z Sosnowca do Katowic. Po trasie nr 15, który codziennie wiele osób podróżuje między tymi miastami. 7 września odbędzie się już piąta edycja biegu „15tka z Sosnowca do Katowic”.

Do pracy, na uczelnię czy spotkanie ze znajomymi – codziennie wiele osób korzysta z tramwaju numer 15, łączącego centrum Katowic z Sosnowcem. Na tej słynnej trasie, już 7 września, odbędzie się piąta edycja biegu „15tka z Sosnowca do Katowic”.

Odległość pomiędzy centrum Katowic a Sosnowcem to niecałe 12 km. Na tej trasie kursuje słynny tramwaj nr 15, z którego korzystają codziennie Zagłębiacy i Ślązacy, żyjący po obu stronach Brynicy. W sobotę, 7 września, uczestnicy pobiegną na tym kultowym dystansie. Do pokonania będą mieli 15 km.

– O relacjach śląsko-zagłębiowskich krąży wiele mitów, stereotypów i żartów. Dowcipy o paszportach i powietrzu, które trzeba pogryźć czy inne drobne uszczypliwości, to specyficzna forma humoru zrozumiała dla mieszkańców województwa. Na szczęście to tylko żarty – zaznaczają organizatorzy.

Bieg rozpocznie się o godzinie 14.00 w Parku Sieleckim w Sosnowcu i będzie przebiegał ulicami: 3 Maja, Skautów, Narutowicza, placem Kościuszki, 3 Maja, Piłsudskiego i Sobieskiego, a w Katowicach ulicami: Sosnowiecką, Morawa, Przelotową, Wiosny Ludów, placem Powstańców, Obrońców Westerplatte, 1 Maja, Bogucicką, Pańki, Moniuszki, Szkolną, Teatralną, Młyńską do placu przy Galerii Katowickiej, gdzie będzie się znajdowała meta.

W trakcie trwania biegu na wspomnianych powyżej ulicach będą występowały chwilowe wstrzymania ruchu który po przebiegnięciu kolumny uczestników będzie sukcesywnie przywracany. Mogą też wystąpić opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.