Sosnowiec stawia na ekologię. W mieście działa pięć automatów, w których można oddać plastikowe butelki. Po wakacjach dołączą kolejne trzy.

Sosnowiec stawia na ekologię i planuje rozszerzyć sieć automatów, w których można oddać plastikowe butelki. Do pięciu obecnie funkcjonujących po wakacjach dołączą kolejne trzy.

– Tylko w tym roku w do automatów zlokalizowanych w Urzędzie Miejskim, na Stadionie Ludowym, lodowisku oraz Szkole Podstawowej nr 36 i basenie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 46a mieszkańcy wrzucili ponad 60 tysięcy butelek. Najwięcej trafiło do automatu mieszczącego się w budynku pływalni na Zagórzu – mówił w połowie czerwca Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński – fot. UM Sosnowiec
Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński – fot. UM Sosnowiec

Nowe maszyny kupione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami będą przyjmować butelki PET i puszki aluminiowe. – Zasada pozostaje taka sama, jak przy poprzednich automatach. Jedna butelka bądź jedna puszka to wsparcie sosnowieckiego sportu kwotą 10 groszy. Zebraną kwotę można przekazać na piłkę nożną, hokej bądź koszykówkę – dodaje Rafał Łysy.

Lokalizacja nowych automatów jeszcze nie jest znana. Być może zadecyduje o tym konkurs. Za trzy nowe urządzenia miasto zapłaci 127 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że prezydent Sosnowca podpisał także zarządzenie w myśl którego miasto oraz podległe mu jednostki i spółki będą dążyły do wyeliminowania ze stosowania jednorazowych opakowań oraz naczyń i sztućców wykonanych z plastiku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowiec bez plastiku. Miasto stawia na ekologię