W jaworznickiej GEOsferze trwa rozbudowa pawilonu wystawienniczego. Dzięki temu dotychczasowy budynek zyska nowe powierzchnie.

Budynek zostanie dobudowany do istniejącego pawilonu i będzie od niego trzykrotnie większy. Na dwóch kondygnacjach znajdą się sala wystawiennicza i sala konferencyjna na 70 osób, a także zaplecze magazynowe oraz pomieszczenia biurowe. Zwieńczeniem budynku będzie zielony dach z punktem widokowym.

Nowa część w stanie surowym ma być gotowa do 9 grudnia 2016 roku.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg obejmujący roboty wykończeniowe zostanie ogłoszony w przyszłym roku – informują urzędnicy.

GEOsfera – fot. UM Jaworzno

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Jaworzna i okolicznych miejscowości.

– W ciągu minionych dwóch lat odwiedziło nas blisko 112 tys. gości – przekazała Agnieszka Chećko, naczelnik biura ds. geologii. – Tylko w pierwszym półroczu tego roku odnotowaliśmy już 27 tysięcy odwiedzin – dodała.

Jaworznicki ośrodek prowadzi różnego rodzaju warsztaty, wykłady i zajęcia edukacyjne.

– W samym tylko 2015 roku w organizowanych na GEOsferze zajęciach wzięło udział 4,3 tys. dzieci, uczniów i studentów. Część spotkań odbywała się także w salce wykładowej, w której mieści się zaledwie 30 osób – wyjaśnia Agnieszka Chećko.

GEOsfera – fot. UM Jaworzno

Wszystkie organizowane w tym miejscu atrakcje przypadły do gustu mieszkańcom Jaworzna.

– GEOsfera to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Przychodzimy tu tak często, jak tylko się da. To wspaniały obiekt, w którym nasze pociechy uwielbiają spędzać czas – powiedziała nam pani Dominika, mieszkanka osiedla Stałego. Wtóruje jej pan Tomasz. – Mieszkam bardzo blisko i jestem zadowolony, że w mieście jest miejsce, gdzie można nie tylko odpocząć, ale dowiedzieć się czegoś ciekawego – dodaje.

Trwające prace przy budowie pawilonu to niejedyne inwestycje w tym miejscu. Przypomnijmy tylko, że w tym roku w GEOsferze powstała nowa ścieżka edukacyjna.