Oryginalna lampa z fabryki Defum, zdjęcia z wnętrza hali byłej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek i sesja foto w postindustrialnej przestrzeni to propozycje aukcji Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia, także z udziałem Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. Jeden z dąbrowskich sztabów będzie miał swoją siedzibę w Warsztacie Fabryki. To sztab nr 4485 Młodzieżowej Rady Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Fabryka Pełna Życia wystawiła ponadto na licytację na rzecz WOŚP artefakty z fabryki oraz możliwość przeprowadzenia sesji zdjęciowej na terenie byłych zakładów Defum.

Fabryka Pełna Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Nie lada atrakcją dla miłośników postindustrialnych pamiątek może być oryginalna lampa z hali byłej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek Defum. – Lampa o mocy 400 W świeciła w jednej z hal w Defum i została wyprodukowana w Zakładach Metalowych PREDOM-MESKO w Skarżysku Kamiennej najprawdopodobniej w 1979 roku i świeci do dziś – mówi Adam Pawlicki z Fabryki Pełnej Życia.

Fabryka Pełna Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Na aukcję WOŚP wystawione zostało ponadto zdjęcie z wnętrza hali w specjalnej ramce oraz wyjątkowa sesja zdjęciowa dla dwóch osób autorstwa profesjonalnego fotografa. Do wyboru jest miejsce przeprowadzenia sesji. Może to być przestrzeń pofabrycznych hal albo Warsztat Fabryki – pierwszy zrewitalizowany budynek po dawnej fabryce. Aukcje na portalu Allegro potrwają do piątku, 5 lutego.

Fabryka Pełna Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Przypomnijmy, że cały czas trwają miejskie aukcje. W tym roku można wylicytować m.in. koszulkę oraz piłkę meczową z podpisami zawodników MKS Dąbrowa Górnicza, a także plakat „Dąbrowa Górnicza” w antyramie i wyjątkowy rejs po Pojezierzu Dąbrowskim z prezydentem Marcinem Bazylakiem.

Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest „Finał z głową”. Tym razem fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.