Już 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku Dąbrowa Górnicza gra razem z WOŚP i zachęca wszystkich mieszkańców do wsparcia tej inicjatywy.

Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest „Finał z głową”. Tym razem fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie trochę inny – w związku z pandemią część zbiórek prowadzona jest wirtualnie. „Finał z głową” to hasło przewodnie 29. finału WOŚP.

Oczywiście w dniu finału – 31 stycznia – będzie można dorzucić swoją cegiełkę do puszek wolontariuszy na ulicach miast, ale już dziś warto wesprzeć WOŚP.

W Dąbrowie Górniczej działają trzy sztaby – Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych, Młodzieżowej Rady Miasta i Hufca ZHP. Już teraz można wpłacić pieniądze do eSkarbonek sztabów.

Miasto wspiera pracę sztabów i wolontariuszy udostępniając miejskie budynki i cały czas współpracując z wolontariuszami. Sztab Młodzieżowej Rady Miasta ma siedzibę w budynku Fabryki Pełnej Życia, a Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych w Centrum Aktywności Obywatelskiej – mówi Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki Miasta dąbrowskiego magistratu.

Rejs z prezydentem Marcinem Bazylakiem

Są też licytacje internetowe. W tym roku można wylicytować m.in. koszulkę oraz piłkę meczową z podpisami zawodników MKS Dąbrowa Górnicza, a także plakat „Dąbrowa Górnicza” w antyramie i wyjątkowy rejs po Pojezierzu Dąbrowskim z prezydentem Marcinem Bazylakiem.

Prezydent Marcin Bazylak zaprasza na jedyny w swoim rodzaju rejs dwumasztowym jachtem „Wodnik” po Pojezierzu Dąbrowskim, a konkretnie – po klimatycznej i urokliwej Pogorii I. Zwycięzca aukcji będzie miał niepowtarzalną okazję do przeżycia żeglarskiej przygody w gronie zaproszonych przez siebie innych wilków morskich. W rejsie może wziąć udział do 8 osób – zachęcają dąbrowscy urzędnicy.