Dąbrowscy policjanci ustalili miejsce przebywania i zatrzymali mężczyznę, który od 8 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 57-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej.

Pochodzącego z Dąbrowy Górniczej 57-latka organy ścigania poszukiwały od 8 lat. Mężczyzna skazany prawomocnym wyrokiem sądu za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz składanie fałszywych zeznań, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za dąbrowianinem sąd wydał list gończy.

Policjanci z zespołu poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej wykonali szereg działań, które pozwoliły im ustalić miejsce, gdzie ukrywał się poszukiwany. Okazało się, że 57-latek przez prawie cały ten okres czasu przebywał za granicą w krajach Beneluksu.

W toku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że mężczyzna wrócił do Dąbrowy, na krótki urlop. Policjanci weszli do jednego z domów na terenach „zielonych” miasta. Niczego nie spodziewający się przestępca nie stawiał oporu i pozwolił na założenie policyjnych kajdanek. Mężczyzna przebywa teraz w zakładzie karnym.