Najbardziej kolorowa impreza w Sosnowcu nadchodzi! W piątek, 21 czerwca z okazji rozpoczynających się wakacji odbędzie się Eksplozja Kolorów.

Eksplozja Kolorów jest wzorowana na Festiwalu Kolorów, którego najważniejszym momentem jest wyrzut w powietrze kolorowych proszków. Tego typu imprezy stają się w Polsce tradycją i nawiązują do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.

21 czerwca najmłodsi mieszkańcy miasta wspólnie będą mogli świętować zakończenie roku rozpocząć wakacje. Z myślą o nich, w parku Sieleckim odbędzie się Eksplozja Kolorów. W ten sposób Sosnowiec chce przywitać lato. Impreza będzie dostępna dla wszystkich.

Eksplozja Kolorów 2018 – fot. PL/UM Sosnowiec
Eksplozja Kolorów 2018 – fot. PL/UM Sosnowiec

To już kolejna edycja wydarzenia, poprzednie przyciągnęły rzeszę fanów. Sympatyków kolorowych proszków, zarówno tych młodszych, jak i starszych połączyła muzyka, radość i nadzieja.

– W minionych latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem stąd decyzja o kolejnej odsłonie Eksplozji Kolorów. Mamy nadzieję, że znów zabawa będzie doskonała – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Oprócz kolorowej energii związanej z obsypywaniem się kolorową chmurą kolorów, pojawi się wiele ciekawych atrakcji. Proszki odpalane będą co 20 minut. Pierwszy wystrzał zaplanowano o godz. 16.00. Ostatni o godz.19.00.