Setki woreczków z kolorowym proszkiem i dobra muzyka – to kolejne elementy nadchodzącej majówki. Kolory zawładną kilkoma zagłębiowskimi miastami.

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji włodarze zagłębiowskich miast przygotowali ciekawe atrakcje, dla tych którzy spędzą ten czas w domu. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazł się także eksplozja muzyki i kolorów.

1 maja do dąbrowskiego parku Hallera zawita Holi Festival, podczas którego uczestnicy będą mogli obsypywać się barwnymi proszkami w dziewięciu kolorach. Wydarzenie umili występ DJ-a, wyrzutnie proszków i kolorowa wata cukrowa oraz granita. Start o godz. 16:00, wstęp bezpłatny. Impreza odbywa się w ramach festiwalu Dębowy Maj.

Kolorowym proszkiem będą mogli obsypać się mieszkańcy Zawiercia. Wydarzenie odbędzie się w ramach majówki, 3 maja na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Piastowska 1). Jak co roku podczas zawierciańskiej majówki, odbędą się występy artystyczne i koncerty. Impreza z DJ-em, animacje taneczne i dużo kolorów Holi! Gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party.

Eksplozja Kolorów (Holi Festival) jest wzorowana na Festiwalu Kolorów, którego najważniejszym momentem jest wyrzut w powietrze kolorowych proszków. Tego typu imprezy stają się w Polsce tradycją i nawiązują do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.

Kolorowo zrobi się także w Porębie (1 czerwca), Siewierzu (1 czerwca) oraz Sosnowcu (21 czerwca).