Najbardziej kolorowa impreza powraca do naszego regionu. Tegoroczna Eksplozja kolorów odbędzie się w pięciu zagłębiowskich miastach.

Eksplozja Kolorów jest wzorowana na Festiwalu Kolorów, którego najważniejszym momentem jest wyrzut w powietrze kolorowych proszków. Tego typu imprezy stają się w Polsce tradycją i nawiązują do hinduskiego święta Holi, podczas którego ludzie obrzucają się kolorowymi proszkami i polewają wodą. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkiej złości oraz zmianę pór roku. Tęczowe kolory oznaczają także różnorodność.

W tym roku święto kolorów odbędzie się w aż pięciu zagłębiowskich miastach – Dąbrowie Górniczej, Zawierciu, Porębie, Siewierzu oraz tradycyjnie już w Sosnowcu. Kolorowy zawrót głowy w pierwszej kolejności ogarnie Dąbrowę Górniczą, gdzie kolorowym proszkiem będzie można obsypać innych uczestników wydarzenia 1 maja na terenie Fabryki Pełnej Życia.

Wydarzenie w Zawierciu odbędzie się w ramach majówki, 3 maja na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Piastowska 1). Jak co roku podczas zawierciańskiej majówki, odbędą się występy artystyczne i koncerty. Impreza z DJ-em, animacje taneczne i dużo kolorów Holi! Gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party.

Kolorowo zrobi się także w Porębie, gdzie Eksplozja Kolorów odbędzie się 1 czerwca przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tego samego dnia kolorowe proszki wystrzelą także w Siewierzu. Tu również nie zabraknie pozytywnych emocji, dobrej zabawy oraz oczywiście ferii barw.

Kolory, jak co roku, zawładną także w Sosnowcu, gdzie 21 czerwca z okazji rozpoczynających się wakacji odbędzie się Eksplozja Kolorów. W ten sposób mieszkańcy przywitają lato. Impreza będzie dostępna dla wszystkich.