echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Ruszył nabór dodatkowy do projektu „Startuj z SPNT III”, którego zadaniem jest wsparcie osób, którym grozi bezrobocie oraz rozwój przedsiębiorczości.

Trwa nabór dodatkowy do projektu „Startuj z SPNT III” organizowanego przez Agencję Rozwoju Lokalnego. Celem projektu jest aktywizacja i uzyskanie do końca kwietnia 2019 roku samozatrudnienia przez 40 zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia i zagrożonych zwolnieniem z terenu województwa śląskiego (w tym przez minimum 22 kobiety) i utrzymanie przez nich działalności przez okres minimum 12 miesięcy.

Obecnie poszukiwanych jest sześć kobiet i jeden mężczyzna, którzy otrzymają 25 tys. złotych wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości. Ponadto, uczestnicy programu będą mogli liczyć na wsparcie szkoleniowo-doradcze: doradztwo zawodowe, poradnictwo psychologiczne indywidualne i grupowe, szkolenia „Kierownik małego przedsiębiorstwa” z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, indywidualne doradztwo z oficerem dotacyjnym.

– Chcemy pomóc osobom zagrożonym zwolnieniami, tym, którym pracodawca chce wręczyć wypowiedzenie albo już zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy – tłumaczy Sara Oleksiak z Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu.

Uczestnikami projektu mogą więc być pracownicy firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), przechodzących restrukturyzację, znajdujących się w kryzysie. Swój udział mogą zgłosić osoby mieszkające na terenie województwa śląskiego, którym grozi bezrobocie. Dokumenty rekrutacyjne można składać do 16 października w Parku Naukowo-Technologicznym.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);