Do sztabu Zagłębia Sosnowiec dołączył Kamil Orawczak, który będzie odpowiadał za analizę gry rywali beniaminka Lotto Ekstraklasy.

W tym tygodniu działacze sosnowieckiego klubu ogłosili, że nowym członkiem sztabu szkoleniowego został Kamil Orawczak, który będzie odpowiedzialny za rozpracowywanie rywali.

Kamil Orawczak ma za sobą staż trenerski w kilku europejskich klubach – m.in. w Red Bull Salzburg, Athletic Bilbao i Bayer Leverkusen. – Kamil jest z nami już od początku rundy. Wykonuje kawał ciężkiej i dobrej roboty. W profesjonalnym klubie taka osoba jest bardzo potrzebna. Wcześniej robiłem to ja i moi asystenci, ale w ekstraklasie nie ma już na to czasu. Poprosiłem więc prezesa, aby zatrudnił nową osobę – wyjaśnia trener Dariusz Dudek. – Za finalną analizę i dobór taktyki jestem oczywiście odpowiedzialny ja sam i moi najbliżsi współpracownicy – podkreśla.

Obecnie w skład sztabu szkoleniowego Zagłębia Sosnowiec wchodzą: Dariusz Dudek (trener), Robert Stanek (II trener, trener bramkarzy, dyrektor sportowy), Michał Farkas (asystent trenera), Piotr Caliński (kierownik drużyny), Kamil Orawczak (analityk), Grzegorz Buczek, Krzysztof Skibiński (masażyści), Paweł Konrad, Łukasz Chmielewski (lekarze), Artur Gołaś (specjalista ds. przygotowania motorycznego) oraz Marcel Płachta (fizjoterapeuta).