Przez trzy dni, począwszy od piątku, w sosnowieckim Egzotarium podziwiać będzie można liczne ekspozycje storczyków, kaktusów i kompozycji kwiatowych w ramach kolejnej edycji Dni Orchidei i Kaktusów.

Zwyczajowo głównym motywem Dni Orchidei będą storczyki, tym razem w wielkiej liczbie gatunków i hybryd.

– Tegoroczna impreza będzie miała szczególny rozmach. Przyjedzie kilku nowych wystawców m.in. z Krakowa i Warszawy – mówi Beata Biała, organizator wydarzenia. – Liczymy na wiele takich gatunków, których nigdy nie pokazywaliśmy. Od maleństw po ogromne okazy – dodaje.

Dni Orchidei na stałe wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych co roku w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Sosnowca i miast ościennych.

Dopełnieniem tegorocznej imprezy będzie ekspozycja kaktusów, roślin cytrusowych i owadożernych. Nowością zaś epifityczne rośliny z tropików i tillandsie.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa prac fotograficznych znanego sosnowieckiego artysty – Ryszarda Ruszkiewicza pt.” Pejzaże Sosnowca”.

Tradycyjnie wystawie towarzyszyć będzie kiermasz roślin i akcesoriów do ich uprawy. Wszelkich porad dotyczących uprawy roślin udzielą wystawcy i członkowie Sosnowieckiego Koła Miłośników Orchidei.

– Nasi wystawcy znają się na swoim fachu i udzielają porad. Nie ma takiej sytuacji, jak w niektórych sklepach, że osoba kupująca pozostaje sama sobie – mówi Beata Biała.

Wystawa będzie czynna od piątku do niedzieli (21-23.04) w godzinach 10.00-18.00, cena biletu normalnego to 3zł, a ulgowego 2zł.