Egzotarium w Sosnowca wraz z przyległym do niego terenem jest obecnie przebudowywane. Jeden z policjantów przechodzący w pobliżu budowy zauważył, kilku mężczyzn demontuje świeżo ułożoną kostkę brukową i ładuje ją na palety.

Sosnowieckie egzotarium, jak i teren do niego przyległy są obecnie poddawane przebudowie i gruntownej modernizacji. Wielu przechodniów obserwuje z ciekawością prowadzone prace. Niestety znaleźli się tacy, którzy chcieli to wykorzystać.

– Policjant z Dąbrowy Górniczej, będący już po służbie, przechodząc obok placu budowy zaobserwował, że trzech mężczyzn demontuje świeżo ułożony chodnik, a kostkę ładuje na przyczepę i wywozi. Uznał, że coś jest nie tak i może to być kradzież. Policjant zadzwonił do sosnowieckich kolegów którzy natychmiast dotarli we wskazane miejsce – mówi Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Policjanci szybko potwierdzili kradzież. – Okazało się, że trzech mieszkańców z województwa małopolskiego, ubranych w odzież roboczą i odblaskowe kamizelki, dokonuje właśnie kradzieży. Sześć w pełni załadowanych palet zdemontowanej kostki było już gotowych do transportu, a obok leżały kolejne przygotowane do załadunku palety – dodaje rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Na miejsce przybył też właściciel firmy prowadzącej modernizację. Wtedy wyszło na jaw, że do kradzieży sporej partii bruku dochodziło już prawdopodobnie wcześniej. – Policjanci w toku dalszych czynności ustalili, gdzie może być składowany. Tym samym skradzione mienie ma szanse wrócić do właściciela. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia – podsumowuje Sonia Kepper.