Po raz kolejny w sosnowieckim Egzotarium podziwiać można liczne ekspozycje storczyków, roślin owadożernych i kompozycji kwiatowych w ramach kolejnej edycji Dni Orchidei. Wystawę można podziwiać przez cały weekend.

Dni Orchidei na stałe wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych co roku w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Sosnowca i miast ościennych.

Jak zawsze motywem przewodnim wystawy jest wiele gatunków i hybryd storczyków, tym razem w doborowym towarzystwie tilladsii (oplątwy) oraz roślin owadożernych.

Miłośnicy kwiatów przez kolejne trzy dni będą mogli nie tylko podziwiać wyjątkowe i intrygujące okazy, ale także poznać tajniki uprawy tych pięknych roślin. Nie zabraknie także kiermaszu roślin i akcesoriów do ich uprawy.

– Storczyki to piękne rośliny. Wbrew temu co się o nich mówi są bardzo łatwe w uprawie. Idealnie nadają się nawet dla osób często podróżujących i zapominalskich. Każdy znajdzie coś dla siebie – powiedział nam jeden z wystawców.

Tradycyjnie wystawie towarzyszy kiermasz roślin i akcesoriów do ich uprawy. Wszelkich porad dotyczących uprawy roślin udzielą wystawcy i członkowie Sosnowieckiego Koła Miłośników Orchidei.

Nowością podczas tegorocznej edycji jest ocena roślin przez odwiedzających. Wystawa czynna jest od piątku (20 kwietnia) i potrwa do niedzieli (22 kwietnia) w godzinach 10.00-18.00. Cena biletu normalnego to 3 zł, a ulgowego 2 zł.