Każdego roku w Polsce wyrzucane jest 2,5 mln ton tekstyliów. Teraz można to zmienić – dzięki akcji „Daj swoim ubraniom drugie życie”.

„Daj swoim ubraniom drugie życie” to wspólna akcja producenta odplamiaczy Vanish i sieci sklepów Biedronka, dzięki której nasze niepotrzebne ubrania znajdą drugi dom i trafią do potrzebujących. Aby wziąć w niej udział wystarczy niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania wrzucić do różowego kontenera, oznaczonego jej logotypem.

– Prowadzimy z Caritas wiele wspólnych akcji, kierowanych do różnych grup potrzebujących, w tym dzieci czy seniorów. Tym razem stawiamy na ekologię – w szafach wielu osób znajdują się ubrania, których nikt już nie nosi. Zamiast wyrzucać, warto je oddać komuś, komu jeszcze się przydadzą, a nawet sprawią radość – przekonuje Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR sieci Biedronka.

Ubrania zostaną wyprane, a następnie przekazane podopiecznym Caritas. Akcja trwa do 25 lipca w wybranych sklepach Biedronka w całej Polsce, w tym w Dąbrowie Górniczej 9ul. Kasprzaka 16), Jaworznie (Os.Podłęże 1) oraz Sosnowcu (ul. Narutowicza i Długosza).