W jednej ze Szkół Podstawowych w Porębie wykryto nadtopione przewody i przepaloną izolację. Gdyby nie szybka interwencja mogłoby dojść nawet do pożaru.

Ogromne niebezpieczeństwo, związane z kiepskim stanem instalacji, wykryto w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie. Stan przewodów elektrycznych mógł zagrażać bezpieczeństwu z uwagi na porażenie prądem oraz możliwość wystąpienia pożaru.

– Instalacja elektryczna w części przed licznikiem pomiarowym była w bardzo złym stanie technicznym – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. – Przewody elektryczne były nadtopione, izolacja była przepalona. Naprawa nie mogła czekać – dodają.

W podobnym stanie była instalacja w skrzynce rozdzielczej na pierwszym piętrze szkoły. Natychmiast zdecydowano o bezzwłocznym odłączeniu placówki od przyłącza elektrycznego. – Odłączyliśmy placówkę od prądu i zleciliśmy natychmiastowy remont. Niezwłocznie przystąpiono do wymiany niesprawnej instalacji elektrycznej w szkole – podkreślają porębscy urzędnicy.