Policjanci z jaworznickiej komendy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku, do którego doszło na ulicy Jana Pawła II, w wyniku którego śmierć poniosła 27-latka.

Do wypadku doszło we wtorek, 12 stycznia, około godziny 14.00, na ulicy Jana Pawła II w Jaworznie. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, kierująca seatem, 27-letnia mieszkanka miasta jechała w kierunku Chrzanowa.

Z nieustalonej jak dotąd przyczyny, kobieta zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Aby wyciągnąć poszkodowaną z auta, potrzebna była pomoc strażaków.

Niestety, 27-latka poniosła śmierć na miejscu. Po wypadku droga w obu kierunkach została zablokowana. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają jaworzniccy śledczy pod nadzorem prokuratora.

– Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Towarzysząca nam aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne – przypominają jaworzniccy policjanci.