Mieszkańcy Sosnowca po raz kolejny mają głos! W piątek, 25 września, ruszyło głosowanie w siódmej już edycji budżetu obywatelskiego.

Nowe urządzenia na placach zabaw, wybieg dla psów, odnowienie skweru, remont drogi, nowe miejsca parkingowe i mnóstwo pomysłów, w tym także tych nowatorskich. Tak w skrócie wyglądają projekty zaproponowane przez mieszkańców w ramach siódmej edycji budżetu obywatelskiego. W sumie zgłoszono ich 104.

Głosowanie ruszyło w piątek, 25 września, i potrwa do 5 października. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. – To bardzo ważne, aby zachęcać mieszkańców do głosowania. Trwa to chwilę, a wspólnie możemy odmienić najbliższą nam okolicę. Dotychczas, dzięki budżetowi obywatelskiemu w Sosnowcu, zrealizowaliśmy ponad 200 inwestycji. Od tych najmniejszych, jak choćby kilka ławek, aż do większych przedsięwzięć – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Głosować można za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy: jeden głos na projekt rejonowy (86 projektów) oraz drugi głos na projekt ogólnomiejski (18 projektów). Na formularzu należy podać imię, drugie imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. W przypadku braku drugiego imienia, należy wpisać słowo „Brak”.

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, bez względu na wiek. W przypadku osoby niepełnoletniej, należy podać imię i nazwisko rodzica lub opiekuna. Głosować można na projekty z terenu całego miasta.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku głos oddało 22 128 sosnowiczan. Do realizacji trafiło 28 projektów.

13 KOMENTARZE

 1. A może coś oryginalnego, coś przy czym można się zatrzymać „pstryknąć” fotkę, coś co będzie na mapach jako atrakcja turystyczna??? A gdyby tak na deptaku po przebudowie ul. Małachowskiego postawić ławeczkę np. z Polą Negri? Zakochała się w sosnowiczaninu, wzięła ślub w sosnowieckiej Bazylice, mieszkała w Sosnowcu. Warto to medialnie „sprzedać”.

  • Daj spokój, Drętwy kraj, drętwe miasto. Koś zgłosił projekt kieliszka, niedaleko Ministerstwo Śledzia i Wódki, ale za kontrowersyjne. Można by przed dworcem umieścić odlew kuli ziemskiej z mapą Wielkiej Rosji z czasów gdy Sosnowiec był częścią Imperium, z Alaską włącznie, ale k to nieprawomyślne politycznie. Kraj sztywniaków, nudziarzy i środków kapusty.

  • Ale to nie są projekty na budżet obywatelski. To są dobre pomysły na promocję miasta.
   Idż a tym do łysego albo kogoś, kto za to bierze wypłatę.
   Budżet obywatelski to są projekty najbardziej potrzebne mieszkańcom, a kto, jak nie oni najlepiej wiedzą, co im potrzebne.

   • Nie podszywaj się pod moją nazwę. Przykro lecz nie rozumiesz co napisałem, chyba że Twoim celem jest prowokacja. Już niejednokrotnie próbowałeś tej metody. Radzę abyś zachował odrobinę szacunku dla dotkniętych zarazą i ich rodzin.

  • Można głodować, ale z umiarem, nie ma się co obżerać.
   Można głosować, wtedy trzeba zaznaczyć, że nie jest się zameldowanym w Sosnowcu (jest taki dynx poniżej numeru telefonu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here