Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu zmieniło swoją siedzibę i obecnie mieści się w murach byłego I Liceum Ogólnokształcącego im. Walentego Roździeńskiego przy ul. Staszica 62.

O planowanej zmianie lokalizacji pisaliśmy już w czerwcu. To wtedy sosnowieccy radni zdecydowali o przeprowadzce. – Przeniesienie siedziby ogniska umożliwi rozwój placówki zgodnie z potrzebami uczniów. Ponadto wszystkie zajęcia realizowane będą w jednym budynku bez konieczności korzystania z pomieszczeń szkół na terenie miasta – argumentowali.

W nowym budynku do dyspozycji młodych sosnowiczan jest wiele sal, w tym również aula profesjonalną sceną i kulisami, na której mogą odbywać się prezentacje artystyczne.

Bezpłatne zajęcia w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu od lat cieszą się ogromną popularnością. Do wyboru są m.in. zajęcia instrumentalne, wokalne, językowe, taneczne, plastyczne i sportowe. – W tym roku nie zabraknie także nowości, czyli warsztatów z zakresu tworzenia teledysków i nagrywania piosenek. Jesteśmy nowocześni, otwarci i zmotywowani do działalności kreatywnej – przekonuje Elżbieta Skiba, dyrektor OPP nr 1.

Jak przekonuje dyrektor Elżbieta Skiba, wielu utalentowanych sosnowiczan wykorzystało umiejętności, jakie daje ognisko i obecnie realizują swoje projekty muzyczne, malarskie, a także przedsięwzięcia sportowe. – Wielu z nich to teraz studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – podkreśla.