Od poniedziałku, 26 lipca można oddać swój głos na wybrany projekt Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, który zrealizowany zostanie w 2022 roku. Głosowanie potrwa do 16 sierpnia.

Do weryfikacji merytorycznej przekazanych zostało 49 wniosków i aż 42 z nich zostały ocenione pozytywnie. Głosowanie na projekty JBO 2022 rusza w poniedziałek, 26 lipca i potrwa do 16 sierpnia. Głosować można elektronicznie lub papierowo.

Należy pamiętać, że uprawniony do głosowania będzie mógł zagłosować tylko jeden raz, wskazując maksymalnie dwa projekty z listy wniosków poddanych pod głosowanie. W przypadku wielokrotnej próby głosowania lub wskazania więcej niż dwóch zadań w obrębie karty do głosowania, głos będzie uznany za nieważny.

Wśród zadań na które będzie można głosować znalazły się m.in. budowa wielofunkcyjnego toru sprawnościowego w Parku Angielskim na Starej Hucie, doposażenie placów zabaw, budowa boisk, chodników i parkingów, rewitalizacja górki saneczkowej, a także butelkomat do selektywnej zbiórki butelek PET i puszek oraz zakup sprzętu naziemnego i powietrznego oraz rowerów dla straży miejskiej. Szczegółowy opis zadań znajduje się na stronie internetowej.

Wszelkie informacje na temat głosowania są dostępne pod numerami telefonów: 32 61 81 582 oraz 32 61 81 895. Punkty z urnami, do których będzie można wrzucić kartę znajdą się w Urzędzie Miejskim w Jaworznie (ul. Grunwaldzka 33), MDK Osiedle Stałe (Inwalidów Wojennych 2), Klubie Niko (ul. Na stoku 10), Dom Kultury „Archetti” (ul. Wiosny Ludów 1), Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego (ul. Jagiellońska 3).