Artur Boruc i Andrzej Fonfara chcą kupić Zagłębie Sosnowiec. Były bramkarz reprezentacji Polski i znany bokser prowadzą intensywne negocjacje z miastem i klubem.

To może być największa sensacja ostatnich lat. Jak podaje serwis weszlo.com jeszcze w tym roku Artur Boruc i Andrzej Fonfara mają przejąć piłkarskie Zagłębie Sosnowiec.

Informacjom tym nie zaprzecza prezes klubu Marcin Jaroszewski. – Dużo powiedzieć nie mogę, ale przecież nie będę zaprzeczał. Tak, jesteśmy w kontakcie, trwają rozmowy, natomiast jest to ich wstępny etap – powiedział portalowi.

Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia:

Jesteśmy w kontakcie, trwają rozmowy, natomiast jest to ich wstępny etap.

Smaczku dodaje także tajemniczy wpis prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. – Wprawdzie pogoda w Warszawie kiepska, to jednak rozmowy owocne. Ze sportowym pozdrowieniem – napisał na swoim Facebooku.

Duet Boruc-Fonfara byłby strzałem w dziesiątkę. Nie tylko marketingowym. Obaj sportowcy są znani na świecie i mają kontakty. Dodatkowo są osobami dość majętnymi.

Artur Boruc - fot. Arch. TZ
Artur Boruc – fot. Arch. TZ

Przypomnijmy, że Artur Boruc od 2014 roku jest ambasadorem Akademii Piłkarskiej klubu z Sosnowca. 37-letni zawodnik w tym roku pożegnał się z reprezentacją Polski, w której rozegrał 64 mecze. Na co dzień występuje w angielskim klubie Bournemouth.

Arkadiusz Chęciński: Chcemy oddać klub w dobre ręce

Andrzej Fonfara w listopadzie skończy 30 lat. Na zawodowym ringu stoczył 35 walk (29 wygranych, w tym 17 przez nokaut). Obaj są także zagorzałymi fanami warszawskiej Legii.

Jakiś czas temu mówiło się o chęci przejęcia Zagłębia przez byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzela. Temat ten jednak szybko upadł.

Czy Artur Boruc i Andrzej Fonfara przejmą Zagłębie Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...