Wraz z wrześniową korektą rozkładu jazdy Kolei Śląskich, z wykazu przystanków zniknął przystanek o sezonowym charakterze – Dąbrowa Górnicza Pogoria.

Od 11 czerwca część pociągów Kolei Śląskich zatrzymywała się na sezonowym przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Dzięki temu mieszkańcy regionu zyskali możliwość dotarcia drogą kolejową do popularnego dąbrowskiego jeziora.

– Ten dodatkowy przystanek umożliwił dojazd i powrót ze zbiornika Pogoria I. Bez przesiadek mogli tu przyjechać, zarówno podróżni z kierunku gliwickiego, jak i z północnej części linii S1 – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Możliwość postoju w tym miejscu była wynikiem współpracy Kolei Śląskich i PKP Polskie Linie Kolejowe, które wykonały działania mające na celu przystosowanie nieużytkowanych peronów tego przystanku do obsługi podróżnych. W efekcie, plażowicze przez cały okres wakacyjny mieli do dyspozycji ponad 20 kursów obsługujących przystanek przy Pogorii I.

– Z naszych wstępnych obserwacji wynika, że przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria cieszył się sporym zainteresowaniem – informuje Michał Wawrzaszek.

Niestety, po korekcie bieżącego rozkładu jazdy, na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria przestały zatrzymywać się pociągi. Niewykluczone jednak, że przystanek nad jeziorem wróci do rozkładu w czerwcu przyszłego roku.

– Będziemy jeszcze analizować potoki podróżnych na tym odcinku i na ostateczne wnioski oraz decyzje przyjdzie czas. Dziś nie wykluczamy, że w przyszłym roku ponownie zdecydujemy o tym, aby część pociągów zatrzymywała się na tym przystanku kolejowym – dodaje rzecznik Kolei Śląskich.