Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie rusza z nową inicjatywą – podcastami poświęconymi utworom literackim i filmom.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie rusza z podcastami. W pilotażowym odcinku prezentowane będą dwa zestawy po jednej propozycji z następujących kategorii: nowość, dokument, polecam, film oraz literatura popularnonaukowa. Pierwsze antenowe spotkanie swoją premierę będzie miało we wtorek, 10 marca, o godz. 16.00.

– Idąc z duchem czasu, ale nie ślepo naśladując trendy, postanowiliśmy zaktywizować się w strefie audio. Z miłości do literatury, uwielbienia dla radia i wielkiej sympatii do naszych Czytelników, podjęliśmy wyzwanie stworzenia cyklu audycji dźwiękowych poświęconych utworom literackim i filmom z naszych bogatych zbiorów, które nawet dla nas bibliotekarzy często kryją w sobie wiele zaskakujących pozycji – zachęca Monika Rejdych, dyrektor biblioteki. Nagranie udostępniane będzie na bibliotecznym Facebooku i stronie internetowej placówki.

Przypomnijmy, że w lutym z podcastem kulturalnym „Bibliotalk” wystartowała Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu. Premierowy odcinek poświęcony był komiksom.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zagłębiowska Mediateka wystartowała z kulturalnym podcastem „Bibliotalk”