Konsorcjum dwóch będzińskich firm dopasowało swoją ofertę i prawdopodobnie to ono wygra przetarg na zaprojektowanie i budowę hali widowiskowo-sportowej w Będzinie. W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty.

Pierwszy przetarg został ogłoszony w połowie grudnia. Wpłynęły wtedy cztery oferty, ale spółka unieważniła przetarg, ponieważ nie zdecydowała się podwyższyć kwoty przeznaczonej na inwestycję do 24,3 mln zł. Taką ofertę złożyło bowiem konsorcjum będzińskich firm Banimex i Azi-Bud. Miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję 22,65 mln zł.

W drugim postępowaniu udział wzięły dwie firmy – warszawska spółka Tamex Obiekty Sportowe, która swoje usługi wyceniła na 27 796 770 zł oraz wspomniane już konsorcjum firm Banimex i Azi-Bud, które dopasowały swą ofertę i zadeklarowały, że będzińską halę zaprojektują i wybudują za 22 649 999 zł. To o złotówkę taniej, niż oczekuje tego spółka Będzin Arena.

Teraz oferta Banimexu i Azi-Budu sprawdzana jest pod kątem formalnym. Najtańsza oferta nie oznacza bowiem wygranego przetargu. O tym zdecyduje otrzymana liczba punktów w kryteriach oceny ofert (60 proc. – cena i 40 proc. – doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia).

– W chwili obecnej trwają prace komisji przetargowej, a na końcowe rozstrzygnięcia postępowania zamawiający ma 30 dni od dnia upływu terminu do składania ofert – przekazał Tomasz Niedziela, prezes spółki.

Jak przekazał nam kilka tygodni temu Tomasz Niedziela, wykonawca na zaprojektowanie i uzyskanie pozwoleń na budowę będzie miała pięć miesięcy (trzy na projekt budowlany i dwa na uzyskanie pozwoleń). Budowa obiektu ma potrwać osiem miesięcy, trzy kolejne będą poświęcone na odbiory techniczne.

Jak już pisaliśmy, inwestycja ma zostać sfinansowania pieniędzmi z obligacji. Miasto zawarło w tej sprawie trójstronną umowę z bankiem i spółkę.

Lokalizacja Będzin Arena – fot. mat. pras.

Hala widowiskowo-sportowa w Będzinie ma powstać u zbiegu ul. Sportowej i Piłsudskiego, na terenie po odkrytym basenie, tuż obok stadionu Sarmacji.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Budowie hali towarzyszyć ma rewitalizacja Bulwarów Czarnej Przemszy, które zyskają atrakcyjny wygląd, a do tego staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek i rozrywkę.

AKTUALIZACJA:

Na prośbę spółki Będzin Arena informujemy, że najtańsza oferta nie oznacza wygranego przetargu. O tym zdecyduje otrzymana liczba punktów w kryteriach oceny ofert (60 proc. – cena i 40 proc. – doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia). – W chwili obecnej trwają prace komisji przetargowej, a na końcowe rozstrzygnięcia postępowania zamawiający ma 30 dni od dnia upływu terminu do składania ofert – przekazał Tomasz Niedziela, prezes spółki.