Wypełniona po brzegi Muza, rekordowa kwota zebrana podczas koncertu oraz wspaniała muzyka – tak w skrócie można opisać ostatni koncert „Artystycznie dla Hospicjum”, który po raz czwarty został zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Na sosnowieckiej scenie wystąpiło kilkudziesięciu artystów, którzy swoimi talentami oczarowali publiczność. Nie zabrakło piosenek znanych z bajek, filmów i największych hitów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Niewątpliwie najciekawszym muzycznym odkryciem koncertu było oryginalne medley „101 lat polskiej muzyki na 101 lat Niepodległości” w wykonaniu Happy Choir Skłodowska. Równie barwne kreacje artystyczne zbudowali Ida Zielińska, Katarzyna Posikata oraz Nikolas Mańka z powodzeniem śpiewając utwory wielkich ikon europejskiej popkultury. Na scenie wystąpili również najmłodsi wychowankowie, również ze starszymi kolegami, budząc ogromne oklaski. Zaproszenie przyjęli również absolwenci ogniska.

– Bez wątpienia międzypokoleniowa współpraca muzyczna w naszym ognisku ma się dobrze. Z wielką uwagą dobieramy repertuar do wieku i dojrzałości artystycznej naszych wokalistów. Nie bez znaczenia jest również okazja, a ta jest naprawdę wspaniała – możemy wspólnie pomóc w działalności Hospicjum Sosnowieckiego im. Św. Tomasza Apostoła. Cieszę się, że tak wielu gości dopisało – przekonuje Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor OPP nr 1.

W trakcie koncertu poprowadzono aukcję obrazu autorstwa siedemnastoletniej Wiktorii Rzążewskiej z Lublina, laureatki Grand Prix zeszłorocznego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne spojrzenie”. Zwycięzca pragnący pozostać anonimowy wylicytował obraz za 1500 zł.

W sumie udało się zebrać 5245,09 zł, które w całości zasilą konto sosnowieckiego hospicjum. – Jestem głęboko wzruszona, że wspólnie udało nam się zorganizować ten koncert. Dziękuję wszystkim artystom, wolontariuszom, rodzicom naszych wychowanków i wszystkim tym, którzy wspierali nas w tym przedsięwzięciu. Snuję już plany o przyszłorocznym koncercie – podsumowuje dyrektor OPP.

Patronem medialnym koncertu „Artystycznie dla Hospicjum” był Tygodnik Twoje Zagłębie.