25-letni Arkadiusz Jędrych został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Były obrońca Pogoni Siedlce podpisał dwuletni kontrakt.

Arkadiusz Jędrych to wychowanek Znicza Pruszków, w barwach którego rozegrał 170 spotkań i strzelił 26 bramek. W minionym sezonie był graczem Pogoni Siedlce i zagrał w 34 meczach. Zarówno w Zniczu, jak i w Pogoni Arkadiusz Jędrych miał okazję trenować pod okiem Dariusza Banasika, obecnego szkoleniowca Zagłębia.

– Przyjechałem do Sosnowca, obejrzałem obiekt, zaplecze, są tu świetne warunki, to spowodowało, że decyzja szybko zapadła. Jestem zadowolony z takiego obrotu spraw i mam nadzieję, że to wszystko będzie rozwijało się w dobrym kierunku – mówi Arkadiusz Jędrych.

Nowy nabytek Zagłębia nie ukrywa też, że jednym z powodów, dla których wybrał sosnowiecki klub była osoba Dariusza Banasika.

– Nie będę ukrywał, że była to jedna ze składowych decyzji, ale najważniejsze dla mnie było to, by się rozwijać, a Zagłębie Sosnowiec gwarantuje mi to. To był kluczowy argument dla mnie – dodaje Jędrych.

Klub ze Stadionu Ludowego przekazał także, że za porozumieniem stron rozwiązano umowę z Dawidem Ryndakiem.