Arkadiusz Jędrych nie jest już piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. 26-letni obrońca na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do GKS-u Katowice, którego trenerem jest Dariusz Dudek.

Arkadiusz Jędrych w sosnowieckim zespole występował od sezonu 2017/2018, gdy przeprowadził się do naszego klubu z Pogoni Siedlce. W sumie w barwach Zagłębia zagrał 50 ligowych meczów, zdobywając jednego gola. W Lotto Ekstraklasie zaliczył 17 meczów.

Z klubem z Katowic popularny „Jędrek” podpisał 2,5-letni kontrakt. – Arkadiusz Jędrych jest silnym zawodnikiem, który dobrze radzi sobie w bezpośrednich pojedynkach i równie dobrze gra głową. Cieszymy się, że tak pracowity, solidny i skromny piłkarz dołączył do naszego zespołu – mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.

Aktywni na rynku transferowym

Walczące o utrzymanie w elicie Zagłębie jest bardzo aktywne na rynku transferowym. Jak dotąd do klubu dołączyło dziesięciu nowych zawodników. Ostatnim nabytkiem beniaminka Lotto Ekstraklasy jest 29-letni Gruzin George Ivanishvili (Dinamo Tbilisi).

Wcześniej sosnowiczanie sięgnęli po Martina Totha, Lukasa Gressaka (obaj Spartak Trnava) oraz najlepszego strzelca ligi gruzińskiej – Giorgiego Gabedava (Czichura Saczchere), a także Giorgosa Mygasa (Panetolikos GFS), Tomasza Nawotkę (Legia Warszawa), Mateusza Możdżenia (Korona Kielce) i młodziutkiego Olafa Nowaka (Zagłębie Lubin). W walce o utrzymanie mają również pomóc Dawid Ryndak (Puszcza Niepołomice) oraz bramkarz Lukas Hrosso (FC Nitra), który będzie z Dawidem Kudłą rywalizował o miejsce w podstawowym składzie.

Jednocześnie z Zagłębiem pożegnało się dziewięciu piłkarzy. Do Kajrat Ałmaty przeniósł się Konrad Wrzesiński, do Radomiaka Radom odszedł Adam Banasiak, a GKS Katowice zasilili – Callum Rzonca i wspomniany już Arkadiusz Jędrych. Alexandre Cristovao, Mello, Nuno Malheiro, Junior Torunarigha i Dejan Vokić wciąż szukają klubu.