„Niech władze Katowic wreszcie zachowują się jak stolica regionu i przestaną spoglądać na innych jak na uboższych i gorszych braci” – Arkadiusz Chęciński odpowiada prezydentowi Katowic w sprawie konfliktu o przyszłoroczny budżet KZK GOP.

Przyszłoroczny budżetu KZK GOP został zablokowany przez część prezydentów, którzy nie chcą płacić wyższych składek. Dlaczego? Według nich liczba przewozów jest podobna jak w ubiegłych latach, natomiast składki stale rosną. Prezydent Marcin Krupa postanowił spór zakończyć i poddał propozycję żeby każdy płacił za swojego mieszkańca bez względu na to gdzie jedzie.

Na swoim fanpage na Facebooku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca odniósł się do tych słów.

W jego wpisie czytamy: „Przeczytałem dzisiaj wypowiedź Prezydenta Katowic Marcin Krupa, który proponuje aby składkę na KZK GOP rozliczać według pasażerów z każdego miasta. Równie dobrze prezydenci innych miast mogą postulować, aby Katowice oddawały wpływy z tej części podatku CIT, który jest wypracowany przez mieszkańców okolicznych miast pracujących w Katowicach. Możemy pójść krok dalej i zażądać zwrotu podatku VAT, za wszystkie zakupy zrobione przez tych mieszkańców w Katowicach. Może dobrym rozwiązaniem jest, żeby władze Katowic oddawały innym miastom pieniądze za bilety zakupione do instytucji kultury, które swoje siedziby mają w Katowicach, a są finansowane przez Urząd Marszałkowski. Zyskuje na tym tylko stolica województwa. Mam propozycję. Niech władze Katowic wreszcie zachowują się jak stolica regionu i przestaną spoglądać na innych jak na uboższych i gorszych braci. KZK GOP wymaga zmian, o których musimy poważnie porozmawiać. Dotąd takiej dyskusji brakowało. Cieszę się, że pojawiają się nowe pomysły, ale najpierw je skonsultujmy i dopiero o nich mówmy.”