Sąd Rejonowy w Jaworznie, na wniosek śledczych i prokuratury, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 33-latka. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad żoną oraz synem. Ponadto w jego mieszkania policjanci znaleźli ponad pół kilograma marihuany.

Sąd Rejonowy w Jaworznie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 33-letniego mężczyzny, podejrzanego o znęcanie się nad żoną i synem. Domowy oprawca został zatrzymany w piątek, 6 listopada, w czasie interwencji przeprowadzonej przez policjantów z jaworznickiej komendy.

Z zebranych w sprawie materiałów wynika, że podejrzany od dłuższego czasu wszczynał awantury, podczas których znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną – przekazał Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

To jednak nie koniec problemów 33-latka. Policjanci podczas interwencji w mieszkaniu mężczyzny znaleźli dodatkowo ponad pół kilograma suszu roślinnego, który po przebadaniu okazał się marihuaną. – Wartość zabezpieczonego narkotyku to ponad 15 tysięcy złotych – dodaje rzecznik jaworznickiej komendy.

Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.