Zarząd ArcelorMittal zmienia decyzję w sprawie wygaszenia wielkiego pieca. To efekt niedawnej demonstracji pracowników, która odbyła się w Dąbrowie Górniczej.

25 lipca, dzień po demonstracji związków zawodowych przed siedzibą zarządu ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej, spółka poinformowała o odłożeniu w czasie planowanego na wrzesień czasowego wygaszenia części surowcowej krakowskiej huty należącej do koncernu.

– Determinacja pracowników oraz działania Solidarności i pozostałych związków zawodowych przyniosły efekty. Zagrożenie dla setek miejsc pracy w Krakowie zostało na razie oddalone – mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland.

W wydanym komunikacie firma poinformowała, że postanowiła odroczyć tymczasowe wstrzymanie pracy wielkiego pieca i stalowni w Krakowie, aby ponownie ocenić całą sytuację. Jednocześnie wskazując, że problemy, z którymi mierzy się całe europejskie hutnictwo wciąż są aktualne. – Nadal borykamy się z wysokimi cenami surowców, rosnącymi kosztami uprawnień do emisji CO2 i niewystarczającymi środkami ochrony europejskiego rynku, co bezpośrednio przekłada się na ogromny wzrost importu z krajów trzecich – czytamy w komunikacie.

W demonstracji przeprowadzonej 24 lipca przed siedzibą zarządu ArcelorMittal Poland wzięło udział ok. 1000 osób.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Zarząd się ugiął, ale prawda jest taka, że odraczają to co nieuniknione. Dopóki nie ma w Polsce elektrowni jądrowej, ceny prądu będą rosły coraz bardziej, Unia Europejska będzie jeszcze bardziej cisnąć w sprawie ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here