Dzieciaki z Sosnowca ponownie mogą korzystać z aquatoru, czyli największego wodnego toru przeszkód. Darmowa atrakcja dostępna będzie dla nich do końca wakacji.

Aquator to gigantyczny tor gumowych przeszkód. Jest to największa tego typu atrakcja w Polsce. Fani wodnych zabaw mogą do woli szaleć m.in. na dmuchanych trampolinach, równoważni, mostku, drabinie, zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych czy huśtawkach. Jest to oferta skierowana zarówno do najmłodszych, którzy mają mnóstwo frajdy podczas pokonywania toru, jak i starszych osób.

Jednak to na dzieci i młodzież czeka nie lada gratka. Dzieci od 7. do 18. roku życia, mieszkające w Sosnowcu, po okazaniu legitymacji szkolnej mogą korzystać z toru za darmo. Warto jednak pamiętać, że dzieci w wieku 7-12 lat ze względu na bezpieczeństwo, mogą korzystać z toru wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej (opiekun kupuje bilet zgodnie z cennikiem).

Aquator - fot. MZ
Aquator – fot. MZ

Natomiast, młodzież do lat 16. może korzystać z toru po osobistym podpisaniu oświadczenia przez rodzica. Sesja trwa 60 minut, na które składają się: 10 minut szkolenia + 50 minut zabawy na aquatorze. Wejścia na tor odbywają się o pełnych godzinach zegarowych.

Aquator składa się z dmuchanych przeszkód, w tym z dmuchanych trampolin, równoważni, mostków, drabiny, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Całość ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości. – Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej – podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.