Dzieciaki z Sosnowca ponownie będą mogły korzystać z aquatoru, czyli największego wodnego toru przeszkód. Darmowa atrakcja jest dla nich dostępna od 1 czerwca do końca wakacji.

Aquator to gigantyczny tor gumowych przeszkód. Jest to największa tego typu atrakcja w Polsce. Fani wodnych zabaw mogą do woli szaleć m.in. na dmuchanych trampolinach, równoważni, mostku, drabinie, zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych czy huśtawkach. Jest to oferta skierowana zarówno do najmłodszych, którzy mają mnóstwo frajdy podczas pokonywania toru, jak i starszych osób.

Jednak to na dzieci i młodzież czeka nie lada gratka. Przez cały czerwiec i dwa wakacyjne miesiące będą oni mogli bezpłatnie korzystać z atrakcji. Bezpłatne zajęcia przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 18 lat, zamieszkałych w Sosnowcu. Z wodnego placu zabaw sosnowiczanie mogą korzystać już od 1 czerwca, aż do końca wakacji. Pozostali za godzinę korzystania z aquatoru muszą zapłacić 25 złotych.

Aquator - fot. MZ
Aquator – fot. MZ

– Z atrakcji będzie można korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Aby z zabawy mogli skorzystać wszyscy chętni wprowadzamy pewnie warunki. W przypadku bardzo wielu chętnych czas pobytu na wodnym placu zabaw będzie ograniczany do godziny. Konieczna będzie legitymacja szkolna, na podstawie której weryfikowany będzie wiek i miejsce zamieszkania danego dzieciaka – wyjaśnia Arkadiusz Hrabia, zastępca dyrektora MOSiR.

Ze względu na bezpieczeństwo, dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia będą mogły korzystać z wodnego toru przeszkód jedynie w towarzystwie osoby dorosłej. Dodatkowo, każda osoba korzystająca z toru zostanie wyposażona w kamizelkę asekuracyjną.

Aquator - fot. MZ
Aquator – fot. MZ

Aquator składa się z dmuchanych przeszkód, w tym z dmuchanych trampolin, równoważni, mostków, drabiny, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Całość ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości. – Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej – podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.