Dzień po utrzymaniu się w Fortuna 1 Lidze w Zagłębiu Sosnowiec zapadły pierwsze decyzje kadrowe. Klub postanowił pożegnać sześciu piłkarzy, a sześciu kolejnych wystawił na listę transferową.

Tegoroczny sezon Fortuna 1 Ligi nie był udany dla Zagłębia. Klub z Sosnowca do samego końca drżał o utrzymanie się. Ostatecznie po wygranej z Wigrami Suwałki ekipa Krzysztofa Dębka zakończyła sezon na jedenastym miejscu.

– Czekają nas zmiany. Chcemy zbudować drużynę, która będzie grała pewniej, spokojniej i nie będzie przysparzała wszystkim tyle nerwów – powiedział po meczu trener Krzysztof Dębek.

Dzień po zakończeniu sezonu podjęto już pierwsze decyzje kadrowe. Zarząd klubu wspólnie ze sztabem szkoleniowym postanowił pożegnać się z sześcioma zawodnikami. Podziękowano za usługi dwóm piłkarzom wypożyczonym z innych klubów – Tomasz Nawotka wraca do Legii Warszawa, a Ruben Lopez Huesca do Cracovii.

Podziękowano również za grę czterem zawodnikom, którym wraz z końcem sezonu skończyły się kontrakty. Są to: Tomasz Hołota, Bartłomiej Babiarz, Kacper Łopata i Miguel Quintais.

To jednak nie koniec zmian. Trener Krzysztof Dębek wspólnie z działaczami Zagłębia zdecydował o wystawieniu na listę transferową aż sześciu zawodników. Znaleźli się na niej: Carl Stewart, Rafał Grzelak, Jakub Sinior, Wojciech Słomka, Mateusz Bieniek i Markas Beneta.

Sosnowiczanie złożyli natomiast oferty przedłużenia wygasających dwóm zawodnikom: Kacprowi Chorążce i Dawidowi Ryndakowi.