MKS Dąbrowa Górnicza potwierdził już oficjalnie, że na czele zagłębiowskiej drużyny w przyszłym sezonie Energa Basket Ligi nadal stać będzie włoski szkoleniowiec Alessandro Magro. Jego asystentem będzie Radosław Soja.

Alessandro Magro będzie kontynuował swoją pracę w przyszłym sezonie Energa Basket Ligi jako trener MKS-u Dąbrowa Górnicza

38-letni Włoch dołączył do MKS-u w lutym. Zastąpił wówczas na stanowisku trenera Michała Dukowicza. Jego celem było utrzymanie dąbrowskiej drużyny w elicie, jednak z powodu przerwania sezonu poprowadził drużynę jedynie w trzech meczach ligowych. – Magro miał możliwość trenować drużynę zaledwie miesiąc, ale jego praca została pozytywnie odbierana przez zawodników – podkreślają działacze MKS-u.

Trener Alessandro Magro trafił do Dąbrowy Górniczej z rosyjskiego Lokomotivu Kubań Krasnodar, gdzie był asystentem Luci Banchiego.

Trener MKS-u Dąbrowa Górnicza Alessandro Magro - fot. Dorota Murska
Trener MKS-u Dąbrowa Górnicza Alessandro Magro – fot. Dorota Murska

Asystentem Magro pozostaje Radosław Soja, który dołączył do dąbrowian przed minionym sezonem, a wcześniej pracował m.in. w pierwszoligowej drużynie SKK Siedlce i w Treflu Sopot. W swoim CV ma również pracę jako asystent w szwedzkim Nassjo Basket oraz roczny staż w Katalońskiej Federacji Koszykówki.

Przypomnijmy, że nowy sezon Energa Basket Ligi wystartuje 27 sierpnia. Dzień wcześniej odbędzie się mecz o Suzuki Superpuchar Polski. Stelmet Enea BC Zielona Góra zagra z Anwilem Włocławek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus storpedował EBL. MKS Dąbrowa Górnicza zostaje w elicie