Podopieczni Jacka Winnickiego 13 i 14 sierpnia wzięli udział w Memoriale Zdzisława Niedzieli, jednym z turniejów przygotowujących do zbliżającego się sezonu ligowego.

MKS w pierwszym spotkaniu przegrał z HydroTruckiem Radom 82:87. W drugim meczu pokonał Start Lublin 73:67.

Nowe nabytki całkiem skuteczne

Szkoleniowiec zespołu z Dąbrowy Górniczej może być całkiem zadowolony z postawy swoich zawodników. Szczególnie może cieszyć go skuteczność między innymi Nica Moore’a i Josipa Sobina. Nowe nabytki MKS-u w obu spotkaniach były skuteczne.

Obaj przekroczyli w dwóch spotkaniach granicę 10 punktów. Dodatkowo Sobin w starciu z zespołem z Radomia zaliczył 11 zbiórek. W pierwszym spotkaniu dobrze prezentowali się także Filip Małgorzaciak (16 punktów) i Milivoje Mijović (14).

Kolejny sparing z Czechami

Spotkania w ramach Memoriału Zdzisława Niedzieli były odpowiednio czwartym i piątym spotkaniem sparingowym MKS-u w tym sezonie. Do tej pory drużyna trenera Winnickiego wygrała dwa mecze (ze Startem Lublin i pierwszy ze Śląskiem Wrocław). Przegrali trzy pozostałe.

Szczególnie bolesny przebieg miało drugie spotkanie ze Śląskiem. We Wrocławiu MKS-u uległ gospodarzom aż 51:86. Trzeba jednak pamiętać, że przed zespołem z Dąbrowy Górniczej jeszcze pięć spotkań. Najbliższe odbędzie się w czwartek, 19 sierpnia. Na własnej hali MKS podejmie BK Ołomuniec.

Zespół w dobrych nastrojach przygotowuje się do sezonu ligowego. – Wszystko wygląda bardzo dobrze. Jest dobra atmosfera, przede wszystkim atmosfera pracy, wszyscy bardzo ciężko trenujemy, wspieramy się nawzajem również na meczach – powiedział Adam Brenk, rozgrywający MKS-u.