Nowym zawodnikiem MKS-u został Mike Lewis II. 23-latek, grający na pozycjach obwodowych jest ostatnim zawodnikiem z rotacji zagranicznej, który pojawi się w klubie w tym sezonie.

Tym samym MKS zamknął swój skład przed zbliżającym się sezonem. Teraz drużynę trenera Jacka Winnickiego czeka już tylko kilkanaście dni treningów, by jak najlepiej przygotować się do inauguracyjnego spotkania z GTK Gliwice.

Dopiero zaczyna karierę zawodową

Lewis mierzy 185 centymetrów wzrostu. Przez trzy lata reprezentował w lidze uniwersyteckiej zespół Duquesme. Prezentował się w niej nieźle. Przez ten czas notował średnio 12,9 punktu na mecze.

23-latek w poprzednim sezonie rozpoczął rywalizację na poziomie seniorskim. Trafił do ligi węgierskiej. W barwach PVSK-Veolia zdobywał średnio 14,7 punktu na mecz ze skutecznością prawie 55 proc. Teraz czeka go rywalizacja na polskich parkietach.

Kadra się zamyka

To drugi w ostatnich dniach zawodnik, który dołączył do MKS-u. Wcześniej klub potwierdził zatrudnienie D.J. Fennera. Obaj przylecieli do Polski w niedzielę, 22 sierpnia. Przez to nie wzięli udziału w prezentacji zespołu, która odbyła się przy molo na Pogorii III w sobotę, 21 sierpnia.

Te dwa wzmocnienia zamknęły kadrę MKS-u na najbliższy sezon. Nie oznacza to jednak, że w klubie nie pojawią się nowi zawodnicy. Na testach w MKS-ie jest Wiktor Rajewicz. Dwa lata temu był MVP Mistrzostw Polski do lat 20. Klub ma już jednak limit Polaków, przez co Rajewicz może występować w drugiej lidze oraz otrzymywać szanse w pierwszym zespole.

CZYTAJ KONIECZNIE:

MKS Dąbrowa Górnicza powoli zamyka rotację zagraniczną