Chcesz nauczyć się jeździć na rolkach lub podszkolić się trochę? W parku Sieleckim ruszają zajęcia w ramach Akademii Rolki Sielec.

W każdą niedzielę w parku Sieleckim w Sosnowcu odbywać się będą zajęcia w ramach Akademii Rolki Sielec. Pierwsze zajęcia zaplanowana w najbliższą niedzielę (2 lipca) w godz. od 11.00 do 13.00.

Akademię Rolki Sielec poprowadzą profesjonalni oraz cierpliwi instruktorzy. – Warsztaty dedykujemy mieszkańcom w każdym wieku oraz na każdym poziomie zaawansowania. Będziemy uczyć zarówno podstaw, jak i ciekawych trików – zapowiadają organizatorzy.

Akademia Rolki Sielec - fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec
Akademia Rolki Sielec – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

W kolejnych tygodniach zajęcia akademii będą się odbywać nieco później (w godz. 17-19). Wszystkie warsztaty będą bezpłatne. Jedyny warunek, jaki muszą spełnić uczestnicy, to posiadanie kasku i ochraniaczy.

PRZECZYTAJ: 1 lipca wielkie rolkowanie w Sosnowcu

Organizatorami Akademii Rolki Sielec jest radna Katarzyna Kidawa-Kałka oraz Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju w Sosnowcu.

Przypomnijmy, że od kilku dni rolkarze mają do dyspozycji dedykowany tor o długości około 1,5 km, który powstał w nowej części parku Sieleckiego.