12 września, w parku Sieleckim w Sosnowcu odbędzie się Eko Piknik. Jest to wydarzenie rozrywkowe, które z pomocą dużej ilości atrakcji ma na celu bawić i uczyć najmłodszych ekologii.

Słońce, dobra zabawa i miejsce przyjazne dla dzieci. Tak zapowiada się niedziela w parku Sieleckim. Temat ekologii jest bardzo istotną kwestią, z tego względu powstaje coraz więcej pomysłów i sposobów, jak przekonać do niego najmłodszych. Jednym z nich jest właśnie Eko Piknik, który potrwa całą niedzielę.

Eko Piknik w parku Sieleckim

Na miejsce przyjedzie Śmieciarka Miecia. Jest to mobilna strefa edukacyjna, zaaranżowana w śmieciarce. Nie jest to jednak zwykła śmieciarka: w jej wnętrzu nie znajdują się odpady, a interaktywna wystawa pokazująca, że są one wartościowymi surowcami. Na zewnątrz za to jest wielka zjeżdżalnia.

 – Zależy nam na tym, aby uczyć dzieci ekologii od najmłodszych lat. W trakcie pikniku nauczą się segregacji odpadów, ale też dowiedzą się, jak wygląda recykling – mówi Bartosz Wydra, prezes MPGO Sosnowiec.

W trakcie pikniku odbędą się warsztaty krawieckie, gdzie będzie można uszyć własną ekotorbę lub woreczki na warzywa, ekologiczne animacje, warsztaty z drukiem 3D, strefa dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami.

Park Sielecki
Park Sielecki – fot. UM Sosnowiec

Dostępna dla wszystkich będzie strefa chilloutu, gdzie znajdują się leżaki przy piasku, a obok, w strefie rozrywki można się posilić, zrelaksować, posłuchać muzyki i potańczyć.

Śmieciarka Miecia swojej podróży po Sosnowcu nie kończy w niedzielę. Pojawi się także w tygodniu, w innych częściach miasta. Od godziny 9.30 do 15.30 będą w niej odbywały się warsztaty edukacyjne dla dzieci, a po nich, do 17.30, Miecia będzie czekała na mieszkańców.

Gdzie pojawi się edukacyjna śmieciarka?

  • poniedziałek – park Sielecki,
  • wtorek – SP 15, ul. Wojska Polskiego 88,
  • środa – górka Środulska,
  • czwartek – kompleks sportowy przy al. Mireckiego 31,
  • piątek – park im. Jacka Kuronia.