Sosnowieccy rolkarze pokochali grupowe przejazdy ulicami miasta, dlatego 1 lipca już po raz piąty pojawią się na ulicach miasta, podczas przejazdu pod hasłem „Rollkujemy vol.5”.

Jak pokazały poprzednie edycje „Rollkujemy w Sosnowcu”, impreza cieszy się sporym powodzeniem. Na uczestników tegorocznej edycji czeka kilka atrakcji, jednak głównym elementem wydarzenia będzie wspólny przejazd przez Sosnowiec oraz otwarcie nowej trasy dla rolkarzy w Parku Sieleckim.

Ekipa rolkarzy wyruszy z Parku Sieleckiego o godzinie 18:00. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę na dystansie ok. 9,5 km. Dalej trasa prowadzi ulicami 3 Maja, Teatralną, Kościelną czy Małachowskiego, aż do Parku Sieleckiego, gdzie będzie meta.

Rollkujemy vol.5
Rollkujemy vol.5

Jest to pomysł podpatrzony od sąsiednich miast, w tym Katowic, gdzie nocne przejazdy rolkarzy przyciągają już tysiące osób.

– To świetny sposób na integrację i zabawę. Tym razem przygotowaliśmy ciekawą trasę oraz wiele atrakcji. – mówi Katarzyna Kidawa-Kałka, pomysłodawczyni wydarzenia. – Osoby, które nie potrafią jeździć na rolkach, mogą do nas dołączyć na rowerach czy wrotkach – dodaje.

Impreza ma na celu nie tylko integrację środowisk rolkarzy, ale też zwrócenie uwagi na potrzebę budowy odpowiedniej infrastruktury.

W evencie może wziąć udział każdy, kto lubi jeździć na rolkach. Nie obowiązują zapisy, ani wpisowe.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

    • Wszystko się zgadza oprócz górnej części ul 3-go maja za estakadą , wzdłuż parku Sieleckiego ze względu na nie zakończony remont drogi. 🙂

  1. Trasa przejazdu /bez fragmentu remontowanej górnej części ul 3-go Maja…zaznaczona na mapce /

    A więc wyjazd z Parku Sieleckiego ul. Parkową,wjazd w ul.3-go Maja, następnie przejazd ul.Dęblińską,Mierosławskiego,Teatralną /obok Teatru Zagłębia/ , Sienkiewicza,Kościelna /obok szk.podst.nr.4/ , Jagiellońska, Ostrogórska,Rondo E. Gierka,Małachowskiego,Mościckiego,Urbanowicz,Warneńczyka,Legionów,1-go Maja,Rondo E.Gierka , Sienkiewicza,Kościelna /obok Katedry NMP/ , Mościckiego /obok U.M / ,3-go Maja i wjazd do Parku Sieleckiego.Potem przejazd nowym Torem dla Rolkarzy 🙂 Do zobaczenia :).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here