25 syryjskich rodzin zostanie objętych pomocą obchodzącej 25-lecie istnienia diecezji sosnowieckiej w ramach programu „Rodzina Rodzinie” Caritas Polska.

15 marca br. minęło 6 lat od rozpoczęcia konfliktu syryjskiego. Niemal od początku polskie organizacje pozarządowe niosą pomoc ludziom uwikłanym w konflikt. W pomoc zaangażowała się także diecezja sosnowiecka.

W sobotę, 25 marca podczas jubileuszowej eucharystii w katedrze rozpoczynającej obchody srebrnego jubileuszu diecezji sosnowieckiej, biskup Grzegorz Kaszak przekazał informację o wsparciu dla 25 syryjskich rodzin.

– Wsłuchując się w przesłanie papieża Franciszka zdecydowałem, że nasza sosnowiecka diecezja w ramach programu „Rodzina Rodzinie” Caritas Polska weźmie w opiekę 25 rodzin w Syrii – ogłosił ksiądz biskup Grzegorz Kaszak.

Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, przez rodziny, wspólnoty, środowiska, czy firmy w Polsce. Darczyńcy mogą wspierać rodziny całościowo lub częściowo, w zależności od możliwości finansowych.

Na 25. rocznicę kapłani w darze pomogą rodzinom poszkodowanym w zbrojnym konflikcie w Syrii. Wspierane osoby mają od 30 do 83 lat. Są to chrześcijanie z kościoła ormiańskiego. Cierpią straszliwą biedę, znajdują się na samym dole drabiny ubóstwa w Aleppo, gdzie od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodziny potrzebują środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, żywność, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz ogrzewania, bo jeszcze jest zimno.

Według danych organizacji międzynarodowych 80% Syryjczyków żyje w ubóstwie, a co trzecie gospodarstwo domowe jest zadłużone. Pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 milionów dzieci.

Czy popierasz protest nauczycieli przeciwko reformie edukacji?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...