echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Prezydent Dąbrowy Górniczej poinformował o 23 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w dąbrowskim oddziale Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

W piątek prezydent Marcin Bazylak poinformował, że prywatna klinika kardiologiczna – dzierżawiąca powierzchnię od Zagłębiowskiego Centrum Onkologii – wstrzymała przyjęcia. Pobrano wtedy próbki od wszystkich jej pracowników i pacjentów.

– Dziś poznaliśmy wyniki badań 42 z 75 pobranych próbek i w mojej ocenie spełnił się jeden z najgorszych scenariuszy – zakażenie zostało potwierdzone u 21 pracowników kliniki (w tym 10 z Dąbrowy Górniczej) oraz 2 jej pacjentów. Wyniki badań pozostałych próbek będą znane w najbliższym czasie – poinformował w sobotę wieczorem Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zgodnie z informacją przekazaną przez władze kliniki wszyscy pacjenci oraz cały jej personel medyczny objęci są kwarantanną.

#DGraportdnia 18.04 – stan na godz. 20:00

Wczoraj informowałem o wstrzymaniu przyjęć przez Polsko-Amerykańską Klinikę…

Opublikowany przez Marcin Bazylak – Prezydent Dąbrowy Górniczej Sobota, 18 kwietnia 2020

Koronawirus w Zagłębiowskim Centrum Onkologii

Przypomnijmy, że w sobotę, 18 kwietnia, potwierdzono również obecność koronawirusa u jednej z pacjentek oddziału onkologii klinicznej w Zagłębiowskim Centrum Onkologii.

Kobieta została przyjęta do szpitala na zaplanowaną radioterapię. Nie jest mieszkańcem Dąbrowy Górniczej, więc ze względu na odległe miejsce zamieszkania przebywała na oddziale. W momencie przyjęcia nie miała żadnych objawów, jednak kiedy tylko zaczęła gorączkować objęto ją procedurą zakaźną. Następnie pacjentka została przekazana do szpitala rejonowego w Raciborzu – powiedział dr Tomasz Szczepanik, zastępca dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii ds. lecznictwa.

Dyrekcja szpitala zdecydowała zawiesić do odwołania przyjęcia na oddział. Na oddziale pozostało 17 pacjentów. Pobrano także od nich wymazy kontrolne, by upewnić się, czy nie doszło do zakażeń. Podobnie postąpiono z personelem medycznym.

– Łącznie pobranych został 59 próbek i do czasu poznania ich wyników personel pozostanie w kwarantannie, a pacjenci oddziału w odizolowanej części szpitala z zapewnioną opieką medyczną – dodaje prezydent Marcin Bazylak.

Jak wygląda sytuacja na innych oddziałach dąbrowskiego szpitala? – Pozostałe oddziały, a w szczególności szpitalny oddział ratunkowy, działają normalnie. O ile w obecnej sytuacji możemy mówić o normalności. Od początku epidemii szpital pracuje w trybie ostrego dyżuru, czyli udziela pomocy tylko w najtrudniejszych przypadkach, które wymagają leczenia szpitalnego. Poza oddziałami onkologicznymi odwołane zostały także wszystkie planowe przyjęcia – podkreśla Tomasz Szczepanik.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Dąbrowski szpital zamyka przyjęcia na oddział onkologiczny

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);