echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim potwierdzono 14 przypadków koronawirusa na oddziale wewnętrznym, który już w ubiegłym tygodniu został objęty kwarantanną.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński poinformował w czwartek rano o 14 nowych zakażeniach koronawirusem w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Wśród zakażonych są 4 osoby z personelu, a 10 to pacjenci.

Na oddziale przeprowadzono 31 testów, oprócz 14 pozytywnych (potwierdzających obecność wirusa), 17 dało wynik negatywny.

– Pacjenci są przewożeni do szpitali zakaźnych, a personel będzie odizolowany w budynku przy ul. Szpitalnej. Podjęliśmy też decyzję o wykonaniu kolejnych testów wśród części pacjentów i personelu innych oddziałów – powiedział nam Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dekontaminacja na oddziale

Na oddziale chorób wewnętrznych ma zostań przeprowadzona dekontaminacja. – Personel medyczny będzie mógł wybrać dalszą formę i miejsce kwarantanny. Pozostałe osoby z ujemnym wynikiem (niezakażone) będą dalej hospitalizowane i obserwowane. Jeżeli ich stan zdrowia pozwoli, będą mogli kontynuować kwarantannę w warunkach domowych. Nasz personel z kolei będzie mógł wybrać czy chce poddać się izolacji – kwarantannie w domu czy skorzystać z pomieszczeń przygotowanych w budynku naszego szpitala przy ul. Szpitalnej lub innych miejscach zaproponowanych przez gminę – przekazała dyrekcja Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Prezydent Sosnowca zaapelował o dalszą pomoc i wsparcie dla szpitala. – Mimo przeznaczenia prawie miliona złotych na sprzęt i odzież ochronną dla szpitala, pomoc jest konieczna. Walka z koronawirusem będzie jeszcze długo trwała. Niezbędne są prawie wszystkie artykuły, które obecnie są praktycznie nie do zdobycia – mówi Arkadiusz Chęciński.

W całym Sosnowcu potwierdzono w sumie 21 przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców miasta.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);