W środę, 8 kwietnia wystartowała akcja „Maseczka dla seniora”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa seniorów.

Punktualnie o godzinie 10.00, przed kilkoma dużymi sklepami w Sosnowcu, pojawili się wolontariusze z Ratownictwa Wodnego „Asekuracja”, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej, OSP Maczki-Cieśle oraz OSP Timken, rozpoczynając tym akcję „Maseczka dla seniora”.

– Sosnowieccy seniorzy byli bardzo zaskoczeni, ale pozytywnie zaskoczeni. Tak jest pod każdym sklepem, do tego mnóstwo uśmiechów i wiele pozytywnych słów na temat takiej formy wsparcia – mówi Krzysztof Olkuszewski, prezes Ratownictwa Wodnego „Asekuracja”.

W tym tygodniu wolontariusze rozdadzą wśród seniorów kilka tysięcy maseczek wielorazowego użytku. Każda wykonana z bawełny maska pakowana jest w osobny worek. W środku znajduję się instrukcja użytkowania wraz z wyjaśnieniem, że maseczkę można używać wielokrotnie, ale pod warunkiem jej wyprania. Dołączone będą również podziękowania dla wszystkich, którzy szyją maseczki.

Inicjatorem akcji jest Wydział Polityki Społecznej z Sabiną Stanek na czele. Wielorazowe maseczki, które otrzymali sosnowieccy seniorzy to zasługa wielu osób, w tym m.in. przedstawicieli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, pracowników Teatru Zagłębia, sosnowieckiej Mediateki, Żłobka Miejskiego, Klubów Dziecięcych oraz wolontariuszy z grupy Sosnowiec szyje maseczki.

Do akcji przyłączył się również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu, któremu pomagają sosnowiccy harcerze z 1. Sosnowieckiej Drużyny Wędrowniczej „Huragan”, którzy rozprowadzają maseczki wśród podopiecznych sosnowieckiego MOPS-u.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem seniorów, dlatego w przyszłym tygodniu akcja będzie prowadzona dalej. Lotne patrole będą pojawiały się przed dużymi sklepami w godzinach od 10.00 do 12.00, czyli w czasie gdy sklepy dostępne są tylko dla osób starszych.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Tego typu maseczki-ściereczki nie służą zabezpieczeniu przed wirusem noszącego maskę, służą częściowemu ograniczeniu emisji wirusa przez osoby zainfekowane które nie wiedzą, że mają infekcję. One przed niczym nie uchronią noszące je osoby. Nie oszukujcie starszych ludzi, bo niesłusznie poczują się w tych maskach bezpieczni, a to może skończyć się tragicznie.

  2. Panowie „eksperci” od masek. nie siejcie defetyzmu – WHO jednoznacznie oświadczyło że ich poprzednie oświadczenia że maski nic nie dają, było zdecydowanie błędne i maseczki, nawet te najbardziej prymitywne trzeba nosić.
    Lepsza osłona/maska nawet z papieru niż nic.
    Udowodniło to dziesiątki krajów gdzie noszenie maseczek jest obowiązkowe (np. Czechy, Słowacja, Chorwacja, Węgry, Chiny, Japonia)

    Szanowna REDAKCJO, czemu jesteście tak jednostronni w informacjach kto pomaga potrzebującym i też rozdaje maseczki – przecież w Sosnowcu tymi sprawami zajmuje się wiele organizacji… a Wy o nich ani słowa – dziś w TV pokazywali np sosnowieckich harcerzy o których u Was ani słowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here