Nawet 5 lat więzienia może grozić 22-letniemu mieszkańcowi Czeladzi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna uciekał, a policjanci musieli wybić boczną szybę, żeby dokonać jego zatrzymania.

Policjanci patrolujący ulice sosnowieckiej dzielnicy Pogoń zauważyli trzech mężczyzn w samochodzie. Postanowili ich skontrolować.

– Kiedy mężczyźni zauważyli włączone sygnały dźwiękowe i świetlne, samochód przystanął na chwilę, jeden z pasażerów wysiadł, a auto natychmiast ruszyło – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Mundurowi ruszyli w pościg i już po chwili okazało się, że volkswagen, jadący DK86 w kierunku Warszawy, musiał się zatrzymać, bowiem na skrzyżowaniu stały pojazdy czekające na zmianę świateł.

Kiedy policjanci dobiegli do auta, kierowca zablokował drzwi i nie reagował ani na wydawane polecenia, ani na ostrzeżenie o użyciu siły. Mundurowi mimo to, wbrew nadziejom mężczyzny, nie zamierzali odpuścić. Wobec oporu wybili boczną szybę i wyciągnęli obu mężczyzn z wnętrza – wyjaśnia Sonia Keper.

Kierujący trafił do policyjnego aresztu. Za ucieczkę przed policjantami może teraz trafić na 5 lat do więzienia. Wszystkich trzech mężczyzn czeka również postępowanie w sprawie o wykroczenie w związku z nieprzestrzeganiem obowiązujących obostrzeń dotyczących zakazu przemieszczania się.