Chuligani Zagłębia Sosnowiec oraz Legii Warszawa zaatakowali sympatyków Lecha Poznań i przerwali turniej charytatywny w Obornikach. Ich zachowanie potępia prezes pierwszoligowego klubu.

Przypomnijmy. Turniej charytatywny odbywał się w hali sportowej jednej ze szkół w Obornikach (woj. wielkopolskie). Zbierano pieniądze na leczenie 13-letniej Michaliny, która choruje na ostrą białaczkę. Współorganizatorem wydarzenia byli sympatycy Lecha Poznań, a patronat nad nim objęli burmistrz Obornik i starosta obornicki. Na trybunach siedziały rodziny z dziećmi.

W trakcie finałowego meczu, na płytę boiska wbiegło około trzydziestu pseudokibiców, którzy próbowali zerwać flagi Lecha Poznań. Wywiązała się szarpanina. Kibice Kolejorza wypędzili chuliganów przed halę, gdzie doszło między nimi do bójki.

Klub odcina się od bandytów

Do tych przykrych wydarzeń odniósł się zarząd Zagłębia Sosnowiec. – Zarząd Zagłębia Sosnowiec, prawdziwi kibice i przyjaciele naszego klubu stanowczo odcinają się od sobotnich wydarzeń w Obornikach, gdzie bandyci przerwali turniej charytatywny. Ze smutkiem czytamy w mediach nazwę naszego klubu przytaczaną w kontekście tych haniebnych zajść i prosimy dziennikarzy, by zaprzestali łączenia Zagłębia ze wspomnianymi rozróbami – napisał w oświadczeniu prezes Marcin Jaroszewski.

– W sobotę kilkudziesięciu naszych kibiców oglądało wyjazdowy sparing Zagłębia z Radomiakiem w przyjaznej, sportowej atmosferze i nikt nie myślał, że w tym czasie na drugim końcu Polski, bandyci podszyją się pod naszą nazwę – podkreśla sternik pierwszoligowca.

Będą zakazy klubowe

Prezes Zagłębia zapowiada, że na uczestników bandyckiego ataku zostaną nałożone zakazy klubowe. – Po ustaleniu przez organy ścigania sprawców bandyckiego zdarzenia, nałożymy zakazy klubowe na uczestników tych zajść – zaznacza stanowczo Marcin Jaroszewski.

Zagłębie, mimo to, przeprosiło za wydarzenia w Obornikach. – Bez względu na okoliczności i winę, chcemy jednak gorąco przeprosić organizatorów, dzieci i wszystkich dla których ten turniej i dzień miały być świętem. Zapewniamy Was, że Zagłębie Sosnowiec nie miało z tym nic wspólnego – podkreśla prezes Jaroszewski.

Klub zapewnia też, że skontaktuje się z organizatorami turnieju w celu „honorowego załatwienia sprawy”.

Prezydent Sosnowca: Nie ma zgody na bandytyzm!

Zbulwersowany zajściem w Obornikach jest również prezydent Sosnowca. – To, co wydarzyło się w Obornikach to pokaz głupoty i bandytyzmu. Garstka idiotów, bo inaczej nie można o nich powiedzieć, nie powinna być utożsamiana z jakimkolwiek klubem, ani tym bardziej miastem i jakąkolwiek dyscypliną sportową. Jestem w stałym kontakcie z policją i liczę na szybkie rozliczenie bandytów. Po działaniach służb my również będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje. Nie ma zgody na bandytyzm! – podkreśla Arkadiusz Chęciński.

Są pierwsi zatrzymani

Policja w Obornikach w dalszym ciągu pracuje nad ustaleniem tożsamości uczestników bójki. Jak na razie zatrzymano cztery osoby. – Cały czas trwa ustalanie tożsamości pozostałych uczestników bójki. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających nagrania tego incydentu o kontakt z nami pod numerem telefonu 61 29 75 200 lub najbliższą jednostką policji – przekazała st. sierż. Izabela Leśnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. .

Jak pomóc chorej Michalinie?

Oborniccy Fanatycy nie rezygnują z dalszej kwesty na rzecz ciężko chorej Michaliny. Wraz z fundacją „Ludzki gest” uruchomili internetową zbiórkę, na którą można wpłacać datki. Akcja trwa do niedzieli.

Skomentuj przez Facebook

38 KOMENTARZE

 1. Przecież to przy was rozwija się ta grupa to co dają takie cyniczne oświadczenia. Coś co powinno stać z boku przy rzetelnej gospodarce miasta i nie robić problemów staje się sztandarowym celem chęcińskiego a pieniądze płyną szerokim strumieniem przecież to zwykły skandal!!!! A co z nadzorem jednostek kultury bo tam też pieniądze wypływają szeroko. Kto w tym mieście właściwie rządzi bo gospodarności nie widać!!!!!

 2. Kompletnie mnie zaskakuje cyniczne zachowanie chęcińskiego, przecież to on pierwszy powinien być świadom co wspiera i z kim ma do czynienia. Jeżeli tego nie dostrzega to nie powinien być w tym miejscu i niech swoich rąk nie pcha w uszczęśliwianie ludzi bo tego nie potrafi. Szkoda że prezes tak długo sypia, bo takie oświadczenia powinny się pojawić prawie zaraz po zajściu!!

 3. Widać władzom miejskim dalej potrzebne to pseudo-sportowe towarzystwo od szemranych interesów i niszczenia mienia publicznego. Cieszę się jedynie że liczba ludzi popierająca tą patologie spada a trybuny powoli świecą pustkami.

  • W tej branży uczciwego ze świecą szukać, zresztą kto normalny chce się babrać w takim łajnie. Szkoda że aparat władzy jest jeszcze tak mało sprawny.

 4. Panie Prezydencie zbyt mocno Pan odcina się od zdarzenia przez co nie sposób uwierzyć w szczerość Pana wypowiedzi. Miasto słynie ze złej strony w skali kraju. Po djabła ten stadion i komu?. Czy man Pan zabezpieczone finanse na jego utrzymanie. Puki co to nie potrafi Pan doprowadzić do naprawy ul. 3Maja na wysokości cmentarza.

 5. Sosnowiec nie dość że jest dziurą w każdym aspekcie,to Pan Prezydent Chęciński budując za pożyczki stadion,spowoduje że mieszkańcom Środuli i Zagórza odbierze przyjemność oglądania wschodów i zachodów słońca. Liczy się kiepska propaganda.

 6. o pierdołach tyle napisano 🙄
  A jak tam te magazyny nie wiadomo czego przy Staszica?!

  Jakiś kreton pisał, że TIRY będą jechały w stronę Trójkąta pod prąd tramwajek!
  A potem kolejka przed szlabanem?
  Czy Piotrkowską na Będzin po ulicy składającej się z samych dziur!?

  Ale mózg jakiś w takim miejscu tirowisko wymyślił😮😮😮

  • Chęciński i radni już umyli ręce od sprawy. Teren prywatny, nie mają nic do gadania. A poza tym mieszkańcy powinni się zainteresować terenem parę lat temu…

 7. cd
  po obu stronach Sokolskiej tyle pola odłogiem…
  Watta…
  po KWK Niwka tereny
  Lenartowicza, Kazimierz
  KWK Porąbka
  KWK Juliusz

 8. W całym tym zdarzeniu winni są jedynie podatnicy bo płacąc podatki budują takie kurioza jak kluby z kibolstwem. Taką narrację usłyszymy po dokładnym wyjaśnieniu sprawy. Kiedy się to skończy, kiedy tacy ludzie przestaną rządzić?!!!

  • Stronnicze wybiórcze paplanie. Jak to jest kuriozum to jak nazwać codzienną jazdę polskich kierowców czy narracja rozgrabionego kulawego rynku medialnego.

 9. We are will swiftly as well as successfully produce a service warranty Premium renovation manhattan.

  We regularly preserve and upgrade the stockroom of spare components as well as solution paperwork for operational fixing and maintenance.

  Also in our firm, you can order customized bathroom vanities, retail interior design on the best problems. With us, Interior restorations Manhattan and along with Premium remodelling manhattan, will certainly bathroom Manhattan become basic, high quality and also fast.

 10. Chuligani chuliganami ale co napisać o ludziach BEZ HONORU? „Odchodzę nieodwołalnie!” Poczytaj co to duma i honor i przestań niszczyć klub!

  • Przykro to mówić ale raczej masz rację, ciekawe iż zamiast pracować dla miasta wizytuje razem z synem stadiony w Hiszpanii ciekawe czy za miejskie czy za swoje.

 11. Panie Chęciński, znałem Pana kiedyś gdy był Pan sympatycznym, dowcipnym człowiekiem – dlatego życzliwie serdecznie radzę – pogoń Pan od siebie całą tą zgraje wśliniaczy i włazidupków którzy ładują Pana w tego typu „piar” i samoreklamę.
  Na razie, ludzie śmieją się takich i podobnych idiotyzmów mających Pana promować – kiedyś może się Pan boleśnie potknąć o ludzkie kpiny, w głowie mi się nie mieści że człowiek kierujący dużym miastem prowadzi taką idiotyczną samoreklamę.
  Pomyśl… przecież tym ostentacyjnym odcinaniu się od wyczynów bandyterki gdzieś tam pod Poznaniem – NIE odcinacie się ale łączycie sięi autoryzujecie tą bandycką zgraje – od ścigania ich jest policja i prokuratura, Wasze oburzenie nie ma tu żadnego znaczenia, to wręcz śmierdzi działaniem na pokaz.
  I jeszcze ta focia na początku artykułu… z prezydentem wyzierającym w tle z boku obrazka – żenujące!!!

  • Problem jest jednak bardziej poważny niż się wydaje otóż to miłe oblicze było nakierowane na zdobycie władzy, obecnie jest moment kiedy mówimy sprawdzam i widzimy prawdziwe oblicze bezwzględności i braku pomysłów stąd taki pijar.

  • Noo z tym zdjęciem jest coś nie tak.
   Gość z oczyma szympansa aż ciśnie w oczy, a rozmazany prezydent patrzy, czy i tym razem mu się us..a

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here